Jak radzić sobie z lękiem w miejscu pracy?

News

Lęk może być poważnym czynnikiem negatywnym w miejscu pracy. Cierpienie z powodu zaburzeń lękowych może być czymś, o czym nawet nie wiesz, zanim nie znajdziesz się w stresującej sytuacji. A miejsce pracy może być od czasu do czasu miejscem stresującym. Radzenie sobie z lękiem może trwać bardzo długo. Jeśli jednak chodzi o miejsce pracy, można zrobić kilka rzeczy, które znacznie ułatwią pracę.

Powiedz pracodawcy

Możesz zacząć od poinformowania o tym swojego pracodawcy. Zależy to oczywiście od Ciebie, ale jeśli wiesz, że cierpisz na zaburzenia lękowe, to mówiąc o tym swojemu pracodawcy, nie tylko będziesz mógł poprosić o odpowiednie udogodnienia, ale także będziesz mógł edukować ludzi na ten delikatny temat i dowiedzieć się, jak radzić sobie z nim w miejscu pracy, o czym mogą nie wiedzieć.

Powiedz o tym komuś, komu ufasz w miejscu pracy

Każdy z nas ma taką osobę, której ufa w miejscu pracy. Może jest to współpracownik siedzący obok nas, osoba stojąca za nami lub nawet po drugiej stronie pokoju. Znajdź taką osobę w swoim miejscu pracy i podziel się z nią swoim problemem. Na pewno zrozumie i będzie w stanie nieco ułatwić warunki pracy.

Unikaj toksycznych współpracowników

Niestety, toksyczni współpracow nicy mogą być częstym zjawiskiem w miejscu pracy, zwłaszcza w dużych firmach. A to z pewnością nie jest dobre dla Twojego niepokoju. Nie da się od nich uciec, ale zawsze można ignorować negatywne nastawienie i plotki. Łatwym sposobem na to jest po prostu kontynuowanie pracy.

Pracuj dalej

Ciężka praca może zdziałać cuda dla Twojej samooceny. Kiedy ciężko pracujesz i jesteś skoncentrowany, osiągniesz wspaniałe rezultaty. Oczywiście, popełnisz kilka błędów. Każdemu się to zdarza. Ale z czasem tych błędów będzie coraz mniej, aż w końcu całkowicie znikną.

Zarządzaj swoim czasem

Jedną z rzeczy, które mogą wywoływać niepokój, jest obawa, że nie dotrzymasz terminów. Dlaczego więc nie upewnić się wcześniej, że zdążysz na czas? Zaplanuj swój czas i harmonogram z wyprzedzeniem i trzymaj się swojego programu. Rób listy rzeczy do zrobienia. Ustal priorytety w pracy. Daj każdemu zadaniu wystarczająco dużo czasu na wykonanie. To się uda.

Bądź gotowy na niepowodzenia

Czasami, niezależnie od tego, jak dobry jest Twój harmonogram, mogą pojawić się komplikacje. A to może być stresujące. Trzeba jednak przewidywać problemy. Pomyśl o rozwiązaniach potencjalnych sytuacji, zanim one wystąpią. W ten sposób będziesz przygotowany do ich rozwiązania lub nawet zapobieżenia im.

Bądź realistą

Nigdy nie zobowiązuj się do czegoś, czego nie możesz zrobić lub na co nie masz czasu. Nie pozwól, aby ten dodatkowy niepokój towarzyszył Ci przez cały czas!

Proś o pomoc, jeśli jej potrzebujesz

Poczucie przytłoczenia od czasu do czasu może być stresujące. Nie bój się poprosić współpracownika o pomoc. Pamiętaj jednak, aby dać mu do zrozumienia, że może na Ciebie liczyć, jeśli będzie Cię potrzebował. Odwdzięczysz się tym samym. Miejsce pracy powinno być miejscem, w którym będziesz czuł się wspierany przez współpracowników.

Zostaw pracę w biurze

Twój dom to twoje sanktuarium. Nie potrzebujesz tam stresu. Przynoszenie pracy do domu jest jak zabieranie ze sobą stresu do swojego miejsca zamieszkania. Zostaw swoje miejsce pracy i swój stres tam, gdzie jest ich miejsce.

Uczcij swój sukces

Naucz się doceniać swoje sukcesy. Ciężko na niego pracowałeś i zasługujesz na to, by świętować go z ludźmi, którzy ci pomogli. Daj sobie trochę czasu, zanim przejdziesz do następnego projektu.

Weź urlop

Musisz uzupełnić swoje baterie. Potrzebujecie czasu dla siebie. Wyjeżdżając na urlop, odmłodzisz się, a po powrocie do pracy będziesz spokojny i gotowy do pracy.

Dbaj o zdrowie

Nie zdziw się, jeśli dowiesz się, że Twoje zdrowie fizyczne może mieć pozytywny lub negatywny wpływ na poziom lęku. Jedz zdrową żywność, dbaj o odpowiednią ilość snu i ćwicz, kiedy tylko znajdziesz na to czas. Staraj się ograniczyć spożycie kofeiny i alkoholu i ogólnie utrzymuj ciało i umysł w dobrej kondycji, abyś mógł poradzić sobie w każdej trudnej sytuacji.

Przestrzeganie tych zasad sprawi, że poziom niepokoju spadnie do minimum. Każdy dzień będzie dla Ciebie łatwiejszy, aż w końcu osiągniesz ten jeden punkt, w którym lęk w miejscu pracy przestanie być problemem, z którym będziesz musiał się zmagać.