Dotacje na kredyty na innowacje technologiczne.

News

Na rynku mamy obecnie dużo propozycji które dotyczą kredytów na nowinki technologiczne dla małych i średnich przedsiębiorstw. Jest to sposób na połączenie pożyczki bankowej z dofinansowaniem unijnym, z którego warto skorzystać.

Wsparcie BGK jest połączone z wsparciem z banków komercyjnych. Wszystko jest tak przygotowane, że oba podmioty nie ingerują w zakres swoich obowiązków. Banki rozpatrują inwestycje pod kątem ich wykonalności ekonomicznej, zaś BGK skupia się na kwestiach związanych z dopłatami i podejmuje decyzje, kiedy otrzymać określony procent na spłatę kredytu. Czyli podsumowując bank daje kredyt, a państwo spłaca jego część, przeważnie jest to określona kwota pomniejszająca ratę kredytu przez dany czas, niekoniecznie zgodny z czasem trwania umowy kredytowej.

Aby otrzymać taki kredyt należy udać się do banku komercyjnego z którym państwo ma podpisaną umowę współpracy. W tej chwili na rynku jest około 20 banków które współpracują z BGK. Trwają pracę nad przygotowaniem nowych umów, które mają ułatwić staranie się o taki kredyt. BGK cały czas dąży, aby realizacje tego projektu przebiegało szybciej i sprawniej, dlatego można oczekiwać, że w najbliższym czasie nasz projekt zostanie rozpatrzony sprawnie i z minimum formalnościami, dzięki czemu otrzymamy ocenę, która zakwalifikuje nas do kredytu na innowacje technologiczne. Taki kredyt jest atrakcyjną propozycją, gdyż przy jego spłacie mamy pomoc podmiotu Państwowego, a nasz kapitał do spłaty zostaje pomniejszony, jak i również jego.

Dopłaty do kredytu są uzależnione miedzy innymi od projektu jaki chcemy realizować, również ważne jest zapotrzebowanie finansowe na jego prawidłową realizację. Maksymalna kwota do otrzymania to 6 mln złotych. Jeśli staramy się o takie dofinansowanie, na początku trzeba mieć pomysł, po czym należy przygotować szczegółowy projekt wykorzystania i przewidzianego zwrotu poniesionych kosztów, oraz oczywiście przewidziany zarobek na tym. Jeśli bank zdecyduje, że udzieli nam taki kredyt wtedy należy udać się do BGK, by starać się o dofinansowanie tej inwestycji. Otrzymanie jej będzie decydowało w jakiej części nasza pożyczka będzie spłacana z wyżej wymienionych środków.