Kobiety innowatorki w Europie

News

Innowacja odgrywa kluczową rolę w ewolucji społeczeństwa europejskiego. W dzisiejszych czasach powszechne jest, że wiele projektów europejskich skupia się na kobietach, przedsiębiorczości kobiet i wzmocnieniu pozycji kobiet. Równość płci zawsze była delikatną kwestią dla Europy.

Poprzez wdrażanie projektów europejskich Europa stara się wzmocnić pozycję kobiet w każdej możliwej dziedzinie, aby mogły pracować nad swoimi badaniami i stać się istotnymi interesariuszami w dziedzinie innowacji. Kobiety-przedsiębiorcy są uznawane i gratulowane za ich wkład w dziedzinie biznesu i nauki.

Unia Europejska ustanowiła nagrodę dla kobiet-innowatorów. Nagroda ta została stworzona, aby pokazać kobietom w całej Europie, że ich wkład w innowacje jest istotny, teraz bardziej niż kiedykolwiek. Oto lista tegorocznych nominowanych do nagrody EU Prize for Women Innovators 2019:

Özge Akbulut (Turcja), współzałożycielka i dyrektor generalny m.in. firmy Surgitate, firmy projektującej i produkującej modele tkanek i organów z realistycznymi reakcjami na interwencje chirurgiczne. Ich flagowy produkt, model piersi, jest m.in. jest wykorzystywany do szkoleń z zakresu chirurgii piersi na trzech kontynentach.

Irina Borodina (Litwa), współzałożycielka i CTO BioPhero, duńskiej firmy biotechnologicznej produkującej feromony jako bezpieczną i skuteczną alternatywę dla pestycydów. alternatywę dla pestycydów.

Martine Caroff (Francja), założycielka i CSO dwóch firm biotechnologicznych: LPS-BioSciences, która specjalizuje się w endotoksynach bakteryjnych do szczepionek, diagnostyki in vitro, kosmetyków i urządzeń medycznych; oraz HEPHAISTOS-Pharma, która opracowuje immunoterapię dla potrzeb onkologii.

Nuria Espallargas (Hiszpania), współzałożycielka Seram Coatings w Norwegii i współwynalazca ThermaSiC, jednego z najtwardszych na świecie materiałów syntetycznych. Jest on stosowany jako termiczna powłoka natryskowa o doskonałej wydajności, która zwiększa żywotność produktu i zmniejsza koszty jego utrzymania.

Jalila Essaïdi (Holandia), założycielka i prezes firmy Holandia), założycielka i prezes firmy biotechnologicznej Inspidere BV. Jej liczne opatentowane innowacje w zakresie produkcji bioplastików i włókien pochodzących z obornika włókien przekształcają dotkliwy problem rolniczy, jakim jest nadmiar obornika, w zrównoważone zasoby lokalne. lokalny zasób.

Shimrit Perkol-Finkel (Izrael), współzałożyciel i dyrektor generalny ECOncrete Tech, firmy oferującej wysokowydajne i przyjazne dla środowiska rozwiązania które zwiększają biologiczną i ekologiczną wartość infrastruktury miejskiej, przybrzeżnej i morskiej. infrastruktury miejskiej i morskiej.

Cécile Real (Francja), współzałożycielka i CTO Endodiag. Firma skróciła czas diagnozowania endometriozy, choroby która powoduje nieznośny ból i niepłodność i dotyka 180 milionów kobiet na całym świecie, z kilku lat do kilku lat. na całym świecie, z kilku lat do kilku dni.

Melanie Rieback (USA), współzałożycielka i dyrektor generalna Radically Open Security w Holandii, pierwszej na świecie pierwszej na świecie firmy konsultingowej non-profit zajmującej się bezpieczeństwem komputerowym. Koncentrują się na otwartości i przejrzystości w testowaniu bezpieczeństwa, a ich nowatorski model biznesowy jest prototypem przedsiębiorczości post-wzrostowej.

Carol Robinson (Wielka Brytania), współzałożycielka i Doradca naukowy firmy OMass Therapeutics zajmującej się odkrywaniem leków. Therapeutics. Firma ta opracowuje leki na rzadkie choroby wykorzystując opatentowane technologie spektrometrii masowej o wysokiej rozdzielczości.

Innym znaczącym wyróżnieniem UE dla kobiet-innowatorów jest nagroda dla wschodzącego innowatora. Oto lista tegorocznych kandydatek:

Teresa Baumann (Niemcy), współzałożycielka i COO GoSilico, firmy zajmującej się oprogramowaniem wykorzystującym symulację komputerową do szybszego i tańszego opracowywania nowych leków. leków szybciej i taniej.

Nora Nseir Manassa (Izrael), współzałożycielka i CTO firmy Nurami Medical, firmy rozwijającej nowatorską technologię nanowłókien i i uszczelniaczy, aby zrewolucjonizować chirurgiczne przeszczepy tkanek.

Michela Puddu (Włochy), współzałożycielka i dyrektor generalny firmy Haelixain Szwajcaria. Firma wykorzystuje inteligentne rozwiązania w zakresie śledzenia oparte na DNA, aby zapewnić etycznych i przejrzystych praktyk przemysłowych, ze szczególnym uwzględnieniem zrównoważonych produktach, takich jak bawełna organiczna.

Nargis Rahimi (Szwecja), współzałożycielka i dyrektor ds. partnerstwa i komunikacji Fundacji Shifo. Jej zespół opracowuje radykalnie przystępne cenowo i skalowalne rozwiązania niektórych pierwotnych przyczyn wysokiej śmiertelności matek i dzieci, takich jak krytyczny niedobór pracowników służby zdrowia i brak personelu medycznego. niedobór pracowników służby zdrowia oraz brak trwałych elektronicznych systemów informacji systemów elektronicznych informacji zdrowotnych.

Zgłoszenia do tegorocznej nagrody w kategorii Women Innovators i Rising Innov ator są już zamknięte. Zwycięzcy tych dwóch kategorii zostaną ogłoszeni podczas VivaTech w Paryżu16 maja.

Dlaczego ustanowiono tę Nagroda została ustanowiona?

Kobiety są powszechnie niedoreprezentowane, jeśli chodzi o innowacje w dziedzinie przedsiębiorstw. Jednak kobiety nadal stanowią cenny zasób dla rynku europejskiego. Aby wykorzystać ten potencjał, Europa ustanowiła tę nagrodę, uznając rolę kobiet jako atutów we wprowadzaniu na rynek innowacji zmieniających reguły gry. Nagroda honoruje ich osiągnięcia i promuje kobiety-przedsiębiorców oraz ich innowacyjne firmy.

Nagroda Wartość

  • 3 nagrody w wysokości 100 000 euro każda
  • Rising Innovator (35 lat lub mniej): €50,000

Ubieganie się o nagrodę

Kobiety zainteresowane ubieganiem się o nagrodę muszą spełniać następujące kryteria następujące kryteria:

  • przełomowa innowacja - firma finansowane/współfinansowane przez uczestnika konkursu dostarcza przełomowy produkt lub usługę
  • wpływ - przełomowy produkt lub usługa przynosi znaczące korzyści dla obywateli i społeczeństwa oraz gospodarki. gospodarki
  • inspiracja - uczestnik konkursu wykazała się aktywnym przywództwem, jej rola wpłynęła na sukces firmy firmy i ma potencjał, by inspirować innych

Panel niezależnych ekspertów stanowi komisję sędziowską dla zgłoszeń.

Nagroda ta wspiera i promuje pracę kobiet-innowatorów od 2011 roku i nadal jest silna. Odwiedź oficjalną stronę Unii Europejskiej, aby zobaczyć biografie poprzednich zwycięzców, a także być na bieżąco z tegoroczną ceremonią rozdania nagród! IED będzie na bieżąco informować swoich czytelników o nowościach i aktualizacjach dotyczących innowacyjnego sposobu wspierania i promowania świata biznesu w Europie!