30 półfinalistów wybranych do Europejskiego Konkursu Innowacji Społecznych

News

Wybrano 30 półfinalistów Europejskiego Konkursu Innowacji Społecznych 2016. Otrzymają oni teraz wsparcie, dzięki któremu będą mogli rozwijać swoje pomysły i walczyć o 3 nagrody w wysokości 50 000 euro, które zostaną przyznane w październiku 2016 r.

Tematem tegorocznej edycji Europejskiego Konkursu Innowacji Społecznych jest "Zintegrowana przyszłość" (Integrated Futures), który zachęca do tworzenia wspaniałych pomysłów na wspieranie integracji uchodźców i migrantów.

Spośród 1095 zgłoszeń do konkursu jurorzy mieli niełatwy wybór 30 półfinalistów.

Wszystkie projekty zasługują na wsparcie, ale w konkursie mamy przyjemność zaprezentować 30 projektów, które uznano za najbardziej obiecujące.

Wybrani półfinaliści odzwierciedlają ogromną różnorodność rozwiązań, które nadeszły w sumie z 36 krajów. Stanowią one odpowiedź na potrzeby w takich dziedzinach, jak rozwój umiejętności, przedsiębiorczość, dostęp do rynku pracy, mieszkalnictwo czy usługi zdrowotne.

30 półfinalistów otrzyma wsparcie mentorskie, zwłaszcza podczas akademii innowacji społecznych, która odbędzie się w Berlinie na początku lipca 2016 r. Ceremonia wręczenia nagród, podczas której zostaną przyznane 3 nagrody w wysokości 50 000 euro, zaplanowana jest na 27 października 2016 r. w Brukseli.

Innowacje społeczne polegają właśnie na przekształcaniu wyzwań w możliwości, a ten konkurs jest dowodem na gotowość Europejczyków do wspierania integracji migrantów i znalezienia rozwiązań dla obecnego kryzysu uchodźczego. Pokazuje również, w jaki sposób technologia i kreatywne podejście mogą pomóc w rozwiązywaniu wyzwań społecznych i zaspokoić zapotrzebowanie na więcej innowacji społecznych w celu zwiększenia spójności w Europie.

Lista pomysłów półfinalistów znajduje się w poniższym dokumencie. Więcej szczegółów na temat każdego projektu można znaleźć na specjalnym portalu profilowym.

Najnowsze informacje na temat Europejskiego Konkursu Innowacji Społecznych można uzyskać na Twitterze: @EUSocialInnnov.

Dokumenty i linki: Przegląd trzydziestu półfinalistów

Strona internetowa konkursu

Kontakt: info@socialinnovationprize.eu

Jak czytamy na stronie Komisji Europejskiej.