Możliwości finansowania przez UE w ramach programu Interreg

News

Unia Europejska zdecydowanie popiera współpracę pomiędzy krajami będącymi członkami UE i tymi, które nimi nie są, poprzez finansowanie ze środków UE. Współpraca transgraniczna jest ważna. Jednym ze sposobów, w jaki UE zamierza nadal wspierać tę politykę, są projekty wdrożeniowe.

Finansowanie projektów jest doskonałym sposobem na wspieranie współpracy transgranicznej, a Interreg jest kluczowym instrumentem UE wspierającym te wysiłki. Program Interreg ma na celu wspólne stawianie czoła wspólnym wyzwaniom, jak również znajdowanie wspólnych rozwiązań w wielu dziedzinach. Niektóre z tych dziedzin to zdrowie, środowisko, badania naukowe, edukacja, transport, zrównoważona energia i inne.

Interreg jest jednym z dwóch celów polityki spójności UE w latach 2014-2020 i jest finansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR). Jego budżet wynosi 10,1 mld euro i jest inwestowany w kilka programów współpracy odpowiedzialnych za zarządzanie funduszami UE na projekty.

Interreg składa się z trzech rodzajów programów:

 1. Programy Współpracy Transgranicznej (60)
 2. programy współpracy transnarodowej (15)
 3. Programy Międzyregionalne (4)

Poniżej prezentujemy listę 20 otwartych obecnie naborów w ramach Interreg z funduszy UE:

 1. 2. nabór na projekty w SUDOE (nabór ciągły) - Andora, Francja, Portugalia, Hiszpania, Wielka Brytania
 2. Zaproszenie do składania mikroprojektów (zaproszenie otwarte w trybie ciągłym) - Republika Czeska, Polska
 3. Otwarte zaproszenie do składania projektów (zaproszenie otwarte w trybie ciągłym) - Francja, Zjednoczone Królestwo
 4. Otwarte zaproszenia do składania wniosków (Stale otwarte zaproszenie) - Niemcy, Holandia
 5. Zaproszenia do składania wniosków (Stale otwarte zaproszenie) - Austria, Niemcy, Liechtenstein, Szwajcaria
 6. Zaproszenia do składania wniosków (konkurs otwarty w trybie ciągłym) - Austria, Węgry
 7. Zaproszenie do składania projektów przygotowawczych (zaproszenie stale otwarte) - Wyspy Owcze, Finlandia, Grenlandia, Islandia, Irlandia, Norwegia, Szwecja, Wielka Brytania
 8. Otwarte zaproszenie do składania wniosków (zaproszenie otwarte w trybie ciągłym) - Austria, Słowenia
 9. Zaproszenie nr 5 do składania pełnych wniosków (zaproszenie stale otwarte) - Belgia, Dania, Niemcy, Holandia, Norwegia, Szwecja, Zjednoczone Królestwo
 10. Zaproszenie do składania wniosków (zaproszenie otwarte w trybie ciągłym) - Niemcy Austria, Niemcy
 11. Zaproszenie do składania wniosków (zaproszenie stale otwarte) - Niemcy Austria, Niemcy
 12. Zaproszenie do składania wniosków (konkurs otwarty w trybie ciągłym) - Austria, Słowacja
 13. Trzecie zaproszenie do składania projektów modułowych (zaproszenie otwarte w trybie ciągłym) - Albania, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Cypr, Francja, Grecja, Włochy, Malta, Czarnogóra, Portugalia, Słowenia, Hiszpania, Zjednoczone Królestwo
 14. 2. Zaproszenie do składania wniosków dotyczących małych projektów na obszarze wschodniej granicy (zaproszenie otwarte w trybie ciągłym) - Słowacja-Węgry, Słowacja
 15. 2. Zaproszenie do składania wniosków dotyczących małych projektów w obszarze granicy zachodniej (konkurs otwarty w trybie ciągłym) - Słowacja-Węgry, Słowacja
 16. 6. nabór wniosków projektowych - GrecjaBułgaria, Grecja
 17. 11. nabór wniosków pełnych  Belgia, Dania, Niemcy, Holandia, Norwegia, Szwecja, Zjednoczone Królestwo
 18. 5 Zaproszenie Komitetu Monitoringu Bałtyku Środkowego - Szwecja Estonia, Szwecja Finlandia, Szwecja Łotwa, Szwecja
 19. 4Zaproszenie do składania wniosków projektowych - Cypr, Grecja
 20. Zaproszenie do składania wniosków - SKHU/1902 Słowacja Węgry, Słowacja

Zaproszenia te reprezentują dobroczynny charakter programu Interreg. Dowodzą, że jest wiele różnych krajów, które borykają się z tymi samymi problemami. Jest miejsce na wymianę dobrych praktyk, które pomogą wszystkim krajom w równym stopniu i znacząco poprawią sposób życia w krajach na całym świecie.

Jesteś zainteresowany wzięciem udziału w jednym z takich połączeń? W takim razie potrzebujesz godnych zaufania i doświadczonych partnerów do współpracy. Stając się częścią sieci EUcalls.net, znajdziesz się na długiej liście partnerów, którzy zadeklarowali swoje zainteresowanie projektami i funduszami unijnymi, którymi Ty również jesteś zainteresowany.

Znajdź swoich partnerów w poszukiwaniu funduszy unijnych

Jesteśmy centrum doskonałości w projektach UE i wspieramy przedsiębiorczość poprzez opracowywanie wniosków projektowych w kilku programach finansowania UE. Naszym celem jest promowanie innowacji i wzmacnianie ducha przedsiębiorczości. Interreg jest jednym z programów, który interesuje nas najbardziej.

Projekt CoWorkMed: Social Innovation Research on Coworking Clusters, jest projektem Interreg, z którego realizacji jesteśmy najbardziej dumni. W trakcie realizacji projektu opracowaliśmy nowy model przedsiębiorczości i innowacji społecznych poprzez promowanie procesów coworkingowych i ich ponadnarodowej organizacji jako dźwigni inteligentnego i zrównoważonego wzrostu na terytoriach śródziemnomorskich.

Możesz znaleźć nasz profil na platformie EUcalls.net lub skontaktować się z nami tutaj. Współpracujmy i zbudujmy razem silne konsorcjum, które będzie pracować nad jednymi z najlepszych propozycji w ramach programu Interreg!