Wywiad z prezesem IED, dr Anastasiosem Vasiliadisem

News

Przedsiębiorczość jest kręgosłupem, który wspiera gospodarkę europejską. Jest to pojęcie całkowicie związane z projektami europejskimi. Najsilniejsze organizacje europejskie w dziedzinie realizacji projektów unijnych dodają przedsiębiorczość do swoich propozycji, starając się, aby były one jeszcze bardziej udane. Ale dlaczego przedsiębiorczość jest tak ważna dla społeczeństw w dzisiejszych czasach?

Dziś rozmawiamy z dr Anastasiosem Vasiliadisem, prezesem Instytutu Rozwoju Przedsiębiorczości, na temat IED, przedsiębiorczości i jej znaczenia dla projektów unijnych.

Proszę podać nam kilka podstawowych informacji o IED. Kiedy został założony i jak wszystko się zaczęło?

Jestem zdecydowanym zwolennikiem Przedsiębiorczości. Chciałem pomóc w promowaniu idei przedsiębiorczości w Grecji, więc w 2005 roku powstał IED, którego celem było promowanie przedsiębiorczości, jak również innowacji w świecie biznesu.

Co zainspirowało Cię do stworzenia Instytutu Rozwoju Przedsiębiorczości?

Przedsiębiorczość i wszystko, co może ona zaoferować ludziom. W Grecji istnieje wiele silnych przedsiębiorstw. Nie są one jednak w stanie zapewnić młodym ludziom możliwości , których potrzebują, aby zbudować własną przyszłość. Przedsiębiorczość może to zrobić i nauczanie i promowanie przedsiębiorczości wśród młodych ludzi jest motywem powstania tej organizacji.

Dlaczego uważa Pan, że przedsiębiorczość jest tak ważna dla młodych ludzi?

Młodzi ludzie mają inteligentne i innowacyjne pomysły, które mogą zmienić świat biznesu. Przedsiębiorczość może dać im taką możliwość! Jest to sposób na walkę z bezrobociem i tworzenie nowych rodzajów biznesu, które mogą mieć duży wpływ na społeczeństwo.

Jakie jest Pana zdanie na temat znaczenia Przedsiębiorczość jako część projektów unijnych?

Każdy program europejski musi być w stanie poradzić sobie z dzisiejszymi trudnościami. Jedną z kluczowych kwestii, którymi zajmuje się Europa, jest bezrobocie.

Z natury rzeczy, przedsiębiorczość może zająć się tym problemem. Włączając ją do programów europejskich, upewniamy się, że program odniesie sukces zarówno w krótkim, jak i w długim okresie. Ponadto przedsiębiorczość społeczna w programach europejskich toruje drogę do osiągnięcia znaczącego wpływu społecznego, do którego programy te dążą.

Projekty unijne są trudne do realizacji. Co zmotywowało Państwa do wzięcia w nich udziału?

Zmiana, innowacja, wpływ społeczny. Wierzę w projekty unij ne i zmiany, jakie mogą przynieść społeczeństwu. Wierzę, że mogą coś zmienić dla młodszych pokoleń. Wierzę, że mają potencjał, aby promować innowacje w każdej możliwej dziedzinie.

Tak, są trudne do realizacji, ale dzięki ciężkiej pracy nauczyłam się, że rezultat zawsze jest tego wart!

Opowiedz nam o swoim udziale w największych europejskich największych europejskich ramach finansowych Horyzont 2020. Co sprawia, że IED jest dobrym partnerem dla tak ogromnego programu?

Naszym pierwszym doświadczeniem z Horyzontem 2020 był projekt Liverur , który rozpoczął się w 2018 roku. Było to dla nas dość duże wyzwanie, ponieważ nigdy wcześniej nie braliśmy udziału w czymś tak dużym. Nie zmieniliśmy oczywiście sposobu pracy i to miało pozytywny skutek.

Nasza tożsamość była tym, co umieściło nas w programie i powodem, dla którego realizujemy go z takim powodzeniem. Poprzez program udało nam się pokazać, że przedsiębiorczość odgrywa ważną rolę zarówno w programach skupionych na środowiskach biznesowych, jak i dużych programach badawczych.

Powodem, dla którego uważam, że IED jest bardzo dobrym wyborem partnera dla Horyzontu 2020 jest to, że w tym wielkim programie badawczym jest miejsce dla przedsiębiorczości. IED posiada wiedzę, której program potrzebuje i doświadczenie, aby uczynić przedsiębiorczość silną częścią każdej propozycji projektu Horyzontu 2020.

IED jest bardzo udaną organizacją w zakresie w dziedzinie projektów unijnych. Jak sądzisz, dlaczego tak jest?

Ι Myślę, że wynika to z ducha współpracy, który jest wielką częścią naszej pracy. Aby projekt był właściwie realizowany, wszyscy muszą pracować razem. Praca każdego członka jest ważna dla realizacji programu.

Jesteśmy zespołem i wspieramy się nawzajem, jak to każdy zespół powinien zawsze robić. Razem odnosimy sukcesy i ponosimy porażki i to, jak sądzę, jest naszą najmocniejszą stroną.

Oczywiście, przez lata realizacji projektów unijnych, wszyscy członkowie zespołu zdobyli wiele doświadczenia, co również przyczynia się do sukcesu IED.

Zatrudniacie wielu młodych ludzi, chociaż moglibyście pracować ze starszymi i bardziej doświadczonymi specjalistami. i bardziej doświadczonych profesjonalistów. Dlaczego nie wybierasz łatwej drogi?

Jak już wspomniałem, młodzi ludzie mają innowacyjne pomysły i apetyt na pracę. Przedsiębiorczość może im zaoferować możliwości, których potrzebują.

Organizacja taka jak Instytut Rozwoju Przedsiębiorczości nie mogłaby zrobić nic innego, jak tylko promować to działanie. Młodzi ludzie może nie mają takiego doświadczenia jak starsi specjaliści, ale z pewnością mogą je zdobyć, jak również przyczynić się do promocji biznesu, poprzez innowacyjność.

Jaka jest Pana wizja przyszłości IED?

Moja wizja przyszłości jest prosta. Rozwój. Chcemy się rozwijać jako organizacja. Chcemy być włączeni w wiele innych projektów europejskich. Chcemy zdobyć uznanie, na które zasługujemy jako centrum doskonałości w przedsiębiorczości w Europie i chcemy osiągnąć prawdziwą innowację w świecie biznesu.

Bądź naszym Partnerem