Internet przedmiotów i bezpieczeństwo

News

Aby zwiększyć wydajność w świecie technologii, Internet Rzeczy (IoT) odnotował ogromny wzrost popularności. Możliwość sterowania każdym urządzeniem w domu z telefonu, bez względu na to, gdzie się znajdujemy, to coś jak ze świata marzeń. IoT nie jest jednak pozbawiony zagrożeń i w większości przypadków ludzie/użytkownicy nie wiedzą, jak mogą prawidłowo korzystać z tej technologii.

W związku z Internetem przedmiotów może wystąpić kilka różnych zagrożeń, które mogą okazać się katastrofalne w skutkach. Na poziomie prywatnym i zawodowym. Technologia , która jest w stanie połączyć każde małe urządzenie, z którego korzystamy, z Internetem i uczynić te maszyny w pewnym stopniu autonomicznymi, to przerażająca koncepcja.

Wśród wielu zagrożeń, które istnieją i narastają w miarę zagłębiania się w świat IoT, niektóre są uważane za wyjątkowo prawdopodobne. Przede wszystkim dlatego, że na pewnym poziomie już się wydarzyły. Przyjrzyjmy się niektórym z tych zagrożeń.

Włamania do samochodów

Niektóre z pierwszych urządzeń, które zostały podłączone do Internetu i stały się częścią sieci IoT, były samochody. Począwszy od samolotów i pociągów, aby ułatwić transport, aż po samochody, obecnie Obecnie większość pojazdów ma co najmniej jedno urządzenie podłączone do Internetu.

W związku z tym pojawiło się wiele doniesień o włamaniach do tych urządzeń, w tym do systemów GPS i systemu CAN . CAN to system sieci kontrolnej, którego wiele firm używa do kontrolowania tras, zarządzania pojazdami, komunikacji wewnętrznej i wielu innych.

Systemy bezpieczeństwa, które zapobiegają kradzieży tych kufrów kradzieży są teraz na łasce hakerów, którzy mogą wykorzystać CAM ciężarówki do śledzenia i kradzieży cennych towarów.

Hakerstwo przemysłowe

Prawdopodobnie największe zagrożenie w świecie przemysłu. Hakerstwo przemysłowe to koszmar dla firm i przedsiębiorstw, które nieustannie walczą o utrzymanie bezpieczeństwa, ukrywając swoje pomysły, produkty i usługi przed konkurencją. Dzięki IoT szpiegostwo korporacyjne nabrało zupełnie innego znaczenia, ponieważ teraz każde urządzenie w firmie jest podłączone do Internetu.

Każde podłączone urządzenie jest możliwe do zhakowania. Kontrolują one systemy bezpieczeństwa, systemy produkcyjne i wszelkie inne systemy w środowisku przemysłowym. Czyni to z nich cel dla potencjalnych hakerów, których celem jest zdobycie cennych danych, które można sprzedać lub wykorzystać w celach zarobkowych.

Do tej pory nie odnotowano żadnych poważnych ataków w świecie przemysłowym. Przynajmniej nie takie, które zostały podane do publicznej wiadomości. Nie oznacza to jednak, że zagrożenie nie istnieje. Hakerstwo przemysłowe to jedno z największych zagrożeń, które może zmienić globalne funkcje i standardy systemów bezpieczeństwa.

Hakerstwo domowe

Spróbuj policzyć inteligentne urządzenia w swoim domu, które są podłączone do Internetu. Inteligentny telewizor, komputer domowy, być może tablet. A teraz są jeszcze lodówki, pralki i piekarniki, które mogą łączyć się z Internetem. się z Internetem. Urządzenia grzewcze mogą być sterowane z daleka, co daje możliwość Dzięki temu możesz je włączać i wyłączać niezależnie od tego, gdzie jesteś, dla własnej wygody.

Każde z tych urządzeń jest podatne na ewentualne ataki, co sprawia, że przestrzeń osobista użytkownika jest narażona na ataki i staje się realnym celem. Zhakowanie tych urządzeń może przysporzyć właścicielom domów wielu kłopotów. Od niebotycznie wysokich rachunków po możliwość wybuchu pożaru domu w wyniku włączania i wyłączania inteligentnych urządzeń elektrycznych.

Największym zagrożeniem w tym konkretnym przypadku jest kradzież danych osobowych. Od numerów kart kredytowych po adresy domowe i harmonogramy pracy. Nadmierne korzystanie z Internetu przedmiotów może sprawić, że domy staną się podatne na ataki złodziei

Tak, Internet Rzeczy rzeczywiście znacznie ułatwia nam życie ułatwia i przynosi wiele korzyści. Ale jakim kosztem? Możemy być tylko że IoT nam pomaga, upewniając się, że nasze urządzenia są chronione. Niektóre można podjąć pewne kroki, aby zapewnić bezpieczne podłączenie inteligentnych urządzeń do Internetu.

Oto kilka prostych kroków, które można podjąć, aby zapewnić bezpieczeństwa inteligentnych urządzeń:

Sprawdź ustawienia zabezpieczeń

Każde urządzenie inteligentne ma wiele różnych ustawień zabezpieczeń, które można sprawdzić i zmienić w zależności od osobistych potrzeb i preferencji. Niektóre funkcje pozwalają kontrolować urządzenia, ale umożliwiają też publiczny dostęp do nich.

W większości przypadków nie można wyłączyć dostępu publicznego bez wyłączenia dostępu zdalnego. Jeśli zdalny dostęp do urządzeń nie jest konieczny, zalecamy wyłączenie tego ustawienia. Niektóre urządzenia umożliwiają jednak ograniczenie dostępu tylko do określonych urządzeń. Skonfiguruj odpowiednio swoje ustawienia zabezpieczeń.

Aktualizuj oprogramowanie

Starsze oprogramowanie jest łatwiejsze do zhakowania. Aktualizacje oprogramowania mają na celu wzmocnienie bezpieczeństwa urządzeń. Przy każdej nadarzającej się okazji należy aktualizować systemy urządzeń inteligentnych. Producenci są zawsze świadomi słabych punktów swoich urządzeń i z każdą nową aktualizacją starają się naprawić błędy i załatać dziury.

Łączenie się z bezpiecznymi sieciami

To bardzo częsty błąd, który popełnia wiele osób. Zamiast zachować ostrożność, łączą się z dowolną siecią, niezależnie od ostrzeżeń, które się w niej znajdują. Po prostu nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństwa czającego się w najciemniejszych zakamarkach Internetu. Dopiero gdy znajdą się na końcu.

Gdy otrzymasz ostrzeżenie dotyczące witryny, którą zamierzasz odwiedzić lub sieci, z którą zamierzasz się połączyć, powinieneś trzymać się od niej z daleka. sieci. Nawet jeśli ostatecznie nie ma prawdziwego zagrożenia, nie jest to coś, czym nie chcesz ryzykować.

Zawsze używaj silnych haseł

Tak, łatwo jest podać swoje urodziny jako hasło. Wiele osób nie jest w stanie zapamiętać bardzo skomplikowanych haseł lub haseł, które nie są dla nich w żaden sposób znaczące. Jednak data urodzin lub imię kogoś bliskiego to bardzo słabe i przewidywalne hasła. W ten sposób nie chronisz swojego urządzenia.

Jeśli nie jesteś w stanie zapamiętać dziwnych ciągów cyfr i znaków, które nie mają żadnego znaczenia poza tym, że są silnym hasłem, możesz zastąpić niektóre litery w swoim obecnym haśle cyframi, a niektóre cyfry literami. W ten sposób możesz sprawić, że Twoje zwykłe hasło będzie o wiele silniejsze i nadal będzie łatwe do zapamiętania.

Powyższe metody są oczywiście jednymi z tych, które mogą pomóc w ochronie urządzeń przed cyberatakami, przy czym skupiamy się głównie na urządzeniach domowych. Jednak mimo że zwiększają one bezpieczeństwo, nie ma żadnej gwarancji, że wyeliminują zagrożenia.

Internet przedmiotów ułatwił nam życie. W dzisiejszych czasach, czy nam się to podoba, czy nie, Internet nie jest już czymś opcjonalnym. Wszystkie nowe urządzenia mogą łączyć się z Internetem i w większości przypadków jest to niezbędne do ich funkcjonowania.

Nadal możesz korzystać z IoT i ułatwiać sobie życie, jeśli tylko zastosujesz się do tych prostych kroków, które pomogą Ci zminimalizować niebezpieczeństwo, przynajmniej na poziomie domowym.

Więcej informacji o tym, jak prawidłowo korzystać z Internetu Rzeczy i jak chronić swoje urządzenia, można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej IoE-EQ.