Usługi planowania projektów UE

News

Finansowanie ze środków UE to dla naukowców świetny sposób na prowadzenie badań, dla organizacji na wprowadzanie zmian społecznych, a dla przedsiębiorstw na znajdowanie nowych i innowacyjnych sposobów na poprawę wyników. Programy takie jak Horyzont 2020 i Erasmus+ finansują od lat badania i innowacje i będą to robić jeszcze przez wiele lat.

Ważne elementy projektu unijnego

Ze względu na dużą ilość funduszy, jak również możliwości, które można znaleźć poprzez realizację projektów unijnych, coraz więcej organizacji planuje i pisze własne wnioski, aby spróbować uzyskać fundusze, których szukają. Najtrudniejszą częścią tego procesu jest znalezienie programu, który będzie najbardziej zbliżony do standardów wniosku i będzie wspierał ideę, która za nim stoi.

Innym bardzo trudnym elementem uzyskania dofinansowania z UE jest brak wiedzy o tym, czy rzeczywiście spełnia się kryteria kwalifikowalności niezbędne do wzięcia udziału w konkursie. Jest to główny powód, dla którego wiele wniosków, dość często nie dostaje dofinansowania. Albo nie spełniają one kryteriów, albo nie są składane w ramach właściwego naboru.

Jeśli chodzi o kryteria kwalifikowalności, to samo dotyczy interesariuszy i organizacji ubiegających się o dofinansowanie. Każdy program UE ma inne kryteria i nawet jeśli organizacja spełnia kryteria jednego programu, nie oznacza to, że spełnia kryteria wszystkich pozostałych.

Partnerzy i finansowanie

Innym poważnym problemem, który może się pojawić, jest znalezienie odpowiednich partnerów do konsorcjum projektowego. Znalezienie partnerów jest trudne. Nie tylko dlatego, że potrzebujesz partnerów, którzy będą mieli wiedzę potrzebną do realizacji twojego pomysłu. Potrzebujesz partnerów z doświadczeniem, partnerów, którzy będą chętni do ciężkiej pracy i z którymi łatwo będzie się porozumieć.

Aby znaleźć takich partnerów, musisz dołączyć do odpowiednich sieci UE. Odwiedzając strony takie jak eucalls.net i up2europe, natychmiast znajdziesz się przed portalami, które dadzą ci dostęp do bardzo dużej liczby potencjalnych partnerów w całej Europie.

Będziecie mogli komunikować się z tymi partnerami, zobaczyć zaproszenia, którymi są zainteresowani i angażować się w rozmowy, aż będziecie całkowicie pewni, że znaleźliście konsorcjum, które będzie chciało z wami współpracować i zrealizować wasz pomysł na projekt.

Jeśli chodzi o część dotyczącą finansowania, będziesz musiał postępować zgodnie z tym samym procesem, aby je uzyskać. Istnieje wiele stron internetowych UE, które możesz odwiedzić, pełnych informacji na temat różnych rodzajów finansowania UE, kryteriów kwalifikowalności, terminów i wielu innych. Jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem dofinansowania na konkretny pomysł, ale nie wiesz, jaki rodzaj finansowania unijnego może być dla Ciebie dostępny, zacznij szukać na ich stronach internetowych!

Wszystkie te kroki wymienione powyżej będą w stanie dostarczyć Ci wystarczających informacji, a nawet pomóc w znalezieniu partnerów, finansowania i najlepszych zaproszeń dla Ciebie. Jednakże, wykonanie tych kroków może zająć bardzo dużo czasu. Szczególnie jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś. Im więcej masz doświadczenia w projektach UE, finansowaniu UE i pisaniu wniosków, tym bardziej prawdopodobne jest, że przyspieszysz ten proces.

Usługi IED

W IED możemy zaoferować Ci nasze doświadczone usługi i pomóc Ci znaleźć odpowiednie zaproszenia, zbudować konsorcjum i zdobyć fundusze unijne, których potrzebujesz, w krótkim czasie. Wystarczy, że podzielisz się z nami swoim pomysłem, a my znajdziemy każdy dostępny grant, nabór i ramy finansowania, które będą w stanie ugościć Twój pomysł. Jednocześnie pomożemy Ci znaleźć i zbudować konsorcjum. Skontaktujemy Cię z partnerami, którzy mają takie same pomysły jak Ty, taką samą potrzebę badań i taką samą koncepcję. Nie minie wiele czasu, a znajdziecie silne konsorcjum partnerów, które będziecie mogli wykorzystać w przyszłości przy każdym innym projekcie, który będziecie chcieli zrealizować.

Jeśli jesteś zainteresowany naszymi usługami i chcesz dowiedzieć się więcej o tym, co możemy Ci zaoferować, skontaktuj się z naszym biurem już dziś i porozmawiaj z nami o swoich projektach, pomysłach na badania i wizji przyszłości Twojej organizacji!

Skorzystaj z naszych usług