O funduszach europejskich na zakładanie firmy

News

Z dotacji pochodzących z Funduszy Europejskich mogą korzystać bardzo różne podmioty. W ich gronie znajdują się także osoby prywatne, które prowadzą własną działalność gospodarczą. Z tej formy pomocy mogą skorzystać nie tylko osoby, które już prowadzą taką działalność, ale także osoby, które dopiero chciałyby otworzyć własną firmę.

Fundusze Europejskie na założenie firmy mogą mieć formę pożyczki lub dotacji. W ramach wsparcia możemy liczyć nie tylko na pomoc finansową, ale także na szeroki zakres doradztwa związanego z działalnością biznesową oraz uczestniczyć w szkoleniach. Z tej propozycji mogą skorzystać między innymi młodzi absolwenci, którzy nie ukończyli jeszcze trzydziestego roku życia i pozostają bez pracy. Wystarczy tylko mieć pomysł na własny biznes. Oczywiście sam pomysł to zbyt mało, aby otrzymać wsparcie z unijnych dotacji. Konieczne jest opracowanie indywidualnego planu działania.

Pakiet dostępnych działań jest bardzo szeroki, warto więc dobrze zastanowić się nad ich wyborem, aby okazał się on najbardziej korzystny. W pakiecie znajdują się między innymi środki finansowe przeznaczone na uruchomienie własnego biznesu. Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z doradztwa i szkoleń. Wśród różnych form pomocy są również programy pomocowe dla osób powyżej trzydziestego roku życia. Wśród licznych ofert z pewnością więc uda nam się znaleźć dotację, która będzie spełniała nasze oczekiwania.

Sposób otrzymania dofinansowania zależy głównie od tego, w którym z szesnastu województw mieszkamy. Zasadnicze punkty przyznawania dotacji są jednak niezależne od miejsca zamieszkania. Wśród programów pomocowych są programy adresowane do osób aktywnych zawodowo, jak również do osób, które pozostają bez zatrudnienia. Oczywiście nie wszystkie osoby, które złożą wniosek o przyznanie dotacji, otrzymają ją. Nie oznacza to jednak, że nie mają one już żadnych szans na wsparcie. Osoby te mogą ubiegać się o przyznanie nisko oprocentowanej pożyczki. W ramach dotacji możemy uzyskać maksymalnie dwadzieścia tysięcy złotych. Kwota pożyczki może być wyższa. W różnych województwach można liczyć na otrzymanie pożyczki w różnej wysokości. Innowacyjny pomysł na biznes Osoby, które mają tego typu pomysły mogą liczyć na uzyskanie dodatkowego, wyższego wsparcia finansowego. Na szczególnie wysokie wsparcie mogą liczyć małe firmy, które znajdują się w okresie preinkubacji i jednocześnie mają dobre rokowania na przyszłość. Europejska pożyczka Tworzenie i rozwój startupów jest możliwy dzięki platformom startowym. Różnią się one od siebie, każdy ma więc szansę znaleźć najbardziej dla siebie dogodną formę pomocy.