NASA Space Apps Challenge znowu w Larisie!

News

Konkurs Nasa Space App Challenge 2019 po raz kolejny zakończył się pełnym sukcesem. Wyzwanie zostało zorganizowane czwarty rok z rzędu w mieście Larissa przez organizację Biomimicry Greece Research and Innovation we współpracy z Instytutem Rozwoju Przedsiębiorczości.

Na całym świecie w wyzwaniu wzięło udział 29 000 obywateli z 80 różnych krajów i 230 różnych miast. Wszyscy pracowali razem, aby opracować rozwiązania dla niektórych z najważniejszych wyzwań na świecie, korzystając z otwartych danych NASA.

Komisja sędziowska, w skład której weszli August Pantazidis, kandydat na astronautę z AdvancingX, oraz Anastasios Vassiliadis, prezes Instytutu Rozwoju Przedsiębiorczości, wyłoniła trzy zwycięskie zespoły tegorocznego konkursu. Warto zaznaczyć, że w głosowaniu wzięły udział same zespoły. Poniżej przedstawiamy wyniki:

1. nagroda: Agrigators

Członkowie zespołu: Ioannidou Theoroda, Voliotis Alexandros, Paparsenis Konstantinos, Papatzelos Stavros, Papatzelos Giorgos

HYDRIT to system zarządzania nawadnianiem zaprojektowany w celu optymalnego magazynowania i dystrybucji wody w rolnictwie. Za pomocą algorytmów zbiera i interpretuje dane w czasie rzeczywistym, a następnie wykorzystuje je do opracowywania przyszłych wskazówek dotyczących optymalizacji upraw, minimalizując jednocześnie straty wody.

2 . nagroda: THemma

Członkowie zespołu: Papadimitriou Manolis, Diakosavva Theoni

Pod hasłem "Koniec z wypadkami drogowymi" zespół, wykorzystując rozwój innowacyjnych technik sztucznej inteligencji, zaproponował rozwiązanie, które może pomóc ludzkości w zapobieganiu pewnym zagrożeniom środowiskowym i wypadkom drogowym.

3rd Nagroda: Go Solar

Członkowie zespołu: Korelis Eleutherios, Korelis Panagiotis, Koreli Marilena

Czerpiąc inspirację z Układu Słonecznego, zespół proponuje zaprojektowanie "słonecznych piłek", które mogłyby być używane przez satelity.


Inne grupy i pomysły

Nazwa zespołu: ENASTRON

Członkowie: Tournaviti Charalambia, Rafaelia Goltsou, Papavassiliou Christos, Koutsioukis George

Projekt bezprzewodowego samolotu


Nazwa zespołu: Eternally

Członkowie: Oikonomou Thomas, Oikonomou Vasilis, Oikonomou Georgia

Zespół stworzył film o próbie eksploracji Księżyca przez człowieka.


Nazwa zespołu: CROSSOVER

Członkowie: Saroudi Sofia, Chatziefremidi Maria, Ilias Zaxos, Roumeliotis Fotis

Zespół zaproponował rozwiązanie polegające na opracowaniu technologii, która będzie przesyłać przez Internet dane o składzie wód oceanicznych, informując jednocześnie specjalistów o wszelkich problemach, jakie mogą się pojawić.


Nazwa zespołu: A-NASA

Członkowie: Mitsogiannis Lampros, Papadopoulos Ioannis, Papadopoulos Odisseas-Axilleas

Zespół zaproponował rozwiązanie dotyczące globalnego ocieplenia


Nazwa zespołu: TNT SPACELINES

Członkowie: Polizos Xristos, Aetopoulou Ioanna

Pomysł polega na stworzeniu Trans-Neptunian Airlines - sieci stacji planetarnych i satelitarnych z flotą promów kosmicznych łączących Ziemię z planetami i naturalnymi satelitami, które docierają do Trans-Neptunian w nieskończoność.


Wspierający/Sponsorzy/nagrody

Konferencja i konkurs NASA Space Apps Challenge odbyły się pod patronatem i przy wsparciu Zastępcy Burmistrza ds. Kultury i Nauki Miasta Larisa, Regionu Tesalii, Stowarzyszenia Przedsiębiorstw i Przemysłu Tesalii oraz Instytutu Francuskiego w Larisie - Ambasady Francji w Grecji. Koszty związane z organizacją imprezy pokrył dziekan Szkoły Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Tesalskiego.

Sponsorami tegorocznej imprezy byli: Gourgioti Bakery (żywność), MIKEL COFFEE COMPANY (kawa), OLYMPOS SA. (napoje), Super Market SKLAVENITIS (bony upominkowe) oraz firma Petros Kafanelis (wydruki). Wszystkie materiały promocyjne zostały stworzone przez Everything is Design.

Dwie pierwsze drużyny, które wygrają, mogą ubiegać się o nagrodę światową, którą jest wycieczka na stację kosmiczną NASA. Ponadto IED. zaoferował członkom pierwszej grupy możliwość bezpłatnego wyjazdu do Europy w celu odbycia szkolenia i rozwinięcia swojego pomysłu na biznes.